Kytkimet ja kuitumuuntimet

Ethernet-kytkimet ja kuitumuuntimet

Teollisuuskytkimet soveltuvat kestävyytensä ansiosta tuotantotilojen ja kiinteistöjen runkoverkkojen rakennukseen, koneiden ja laitteiden ohjausjärjestelmiin sekä muihin vaativiin käyttöolosuhteisiin. Valikoimastamme löytyy Ethernet-kytkimiä myös automaatio- ja kenttäväyläjärjestelmiin, sähkönjakeluun ja -tuotantoon (IEC61850-3), raideliikenteeseen (EN50155), laivakäyttöön (DNV, ABS ym.) ja räjähdysvaarallisiin tiloihin (ATEX).

Kuitumuuntimien (mediamuuntimien) yhteydessä käytettävät optiset kuitukaapelit LC- tai SC-liittimillä löydät kohdasta Verkkotuotteet > Kaapelit ja tarvikkeet.

Näytä Taulukko Luettelo

Tuotteet 1-48 / 923

Sivu
/ sivu
Aseta laskeva suunta
  1. 16GE w/o BP train switch

    EKI-9516G-4GMX-AE

    16GE w/o BP train switch
      16GE w/o BP train switch
    Hinta
    2 717,00 €
  2. 12GE + 4GE BP train switch

    EKI-9516G-4GMW-AE

    12GE + 4GE BP train switch
      12GE + 4GE BP train switch
    Hinta
    2 809,00 €
  3. 12GE PoE + 4GE w/o BP train switch

    EKI-9516G-4GMPX-AE

    12GE PoE + 4GE w/o BP train switch
      12GE PoE + 4GE w/o BP train switch
    Hinta
    3 387,00 €
  4. 12GE PoE + 4GE BP train switch

    EKI-9516G-4GMPW-AE

    12GE PoE + 4GE BP train switch
      12GE PoE + 4GE BP train switch
    Hinta
    3 546,00 €
  5. 8FE PoE + 4GE PoE + 4GE w/o BP train switch

    EKI-9516E-8GMPX-AE

    8FE PoE + 4GE PoE + 4GE w/o BP train switch
      8FE PoE + 4GE PoE + 4GE w/o BP train switch
    Hinta
    3 110,00 €
  6. 12FE + 4GE w/o BP train switch

    EKI-9516E-4GMX-AE

    12FE + 4GE w/o BP train switch
      12FE + 4GE w/o BP train switch
    Hinta
    2 301,00 €
  7. 12FE + 4GE BP train switch

    EKI-9516E-4GMW-AE

    12FE + 4GE BP train switch
      12FE + 4GE BP train switch
    Hinta
    2 393,00 €
  8. 12FE PoE + 4GE w/o BP train switch

    EKI-9516E-4GMPX-AE

    12FE PoE + 4GE w/o BP train switch
      12FE PoE + 4GE w/o BP train switch
    Hinta
    2 971,00 €
  9. 12FE PoE + 4GE BP train switch

    EKI-9516E-4GMPW-AE

    12FE PoE + 4GE BP train switch
      12FE PoE + 4GE BP train switch
    Hinta
    3 122,00 €
  10. 12GE w/o BP train switch

    EKI-9512G-4GMX-AE

    12GE w/o BP train switch
      12GE w/o BP train switch
    Hinta
    2 203,00 €
  11. 8GE + 4GE BP train switch

    EKI-9512G-4GMW-AE

    8GE + 4GE BP train switch
      8GE + 4GE BP train switch
    Hinta
    2 283,00 €
  12. 8GE PoE + 4GE w/o BP train switch

    EKI-9512G-4GMPX-AE

    8GE PoE + 4GE w/o BP train switch
      8GE PoE + 4GE w/o BP train switch
    Hinta
    3 063,00 €
  13. 8GE PoE + 4GE BP train switch

    EKI-9512G-4GMPW-AE

    8GE PoE + 4GE BP train switch
      8GE PoE + 4GE BP train switch
    Hinta
    3 217,00 €
  14. 8FE + 4GE w/o BP train switch

    EKI-9512E-4GMX-AE

    8FE + 4GE w/o BP train switch
      8FE + 4GE w/o BP train switch
    Hinta
    1 964,00 €
  15. 8FE + 4GE BP train switch

    EKI-9512E-4GMW-AE

    8FE + 4GE BP train switch
      8FE + 4GE BP train switch
    Hinta
    2 044,00 €
  16. 8FE PoE + 4GE w/o BP train switch

    EKI-9512E-4GMPX-AE

    8FE PoE + 4GE w/o BP train switch
      8FE PoE + 4GE w/o BP train switch
    Hinta
    2 740,00 €
  17. 8FE PoE + 4GE BP train switch

    EKI-9512E-4GMPW-AE

    8FE PoE + 4GE BP train switch
      8FE PoE + 4GE BP train switch
    Hinta
    2 887,00 €
  18. 16GE PoE + 4G SFP Managed Switch w/ Wide Temp.
    PoE-teollisuuskytkin
    Advantech EKI-7720G-4FPI-AE

    16GE PoE + 4G SFP Managed Switch w/ Wide Temp.
    • 4 Fiber, SFP
    • 16 PoE, 802.3af 15.4W
    • IP30, käyttölämpötila -40...70 °C
    Hinta
    1 399,00 €
  19. 24GE + 4 SFP+ L2 Managed Switch
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Advantech EKI-7428G-4X-AE

    24GE + 4 SFP+ L2 Managed Switch
    • 24 LAN
    • 4 Fiber, SFP
    Hinta
    772,00 €
  20. 8GE + 4 SFP+ L2 Managed PoE Switch
    PoE-teollisuuskytkin
    Advantech EKI-7412G-4XP-AE

    8GE + 4 SFP+ L2 Managed PoE Switch
    • 4 Fiber, SFP
    • 8 PoE, 802.3af 15.4W
    Hinta
    1 022,00 €
  21. 4 + 1FX SC Single-Mode unmanaged Ethernet switch
    Ei-hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Advantech EKI-2525SI-AE

    4 + 1FX SC Single-Mode unmanaged Ethernet switch
    • 4 LAN
    • 1 Fiber, SC
    • IP30, käyttölämpötila -40...75 °C
    Hinta
    271,00 €
  22. 4 + 1FX ST Multi-Mode unmanaged Ethernet switch
    Ei-hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Advantech EKI-2525MI-ST-BE

    4 + 1FX ST Multi-Mode unmanaged Ethernet switch
    • 4 LAN
    • 1 Fiber, ST
    • IP30, käyttölämpötila -40...75 °C
    Hinta
    153,00 €
  23. 4 + 1FX SC Multi-Mode unmanaged Ethernet switch
    Ei-hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Advantech EKI-2525MI-BE

    4 + 1FX SC Multi-Mode unmanaged Ethernet switch
    • 4 LAN
    • 1 Fiber, SC
    • IP30, käyttölämpötila -40...75 °C
    Hinta
    138,00 €
  24. Cisco IE-2000U-16TC-GP Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000U-16TC-GP

    Cisco Industrial Ethernet 2000U Series - Kytkin -
    • 2 Fiber, SFP
    • 16 PoE, 802.3af 15.4W
    • IP30, käyttölämpötila -40...75 °C
    Hinta
    2 428,00 €
  25. Cisco IE-2000-16T67P-G-E PoE-teollisuuskytkin
    PoE-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-16T67P-G-E

    Cisco Industrial Ethernet 2000 IP67 Series -
    • 2 LAN
    • 16 PoE, 802.3at 30W
    • IP67, käyttölämpötila -40...60 °C
    Hinta
    2 783,00 €
  26. Cisco IE-4000-16T4G-E Hallittava Layer 3 -teollisuuskytkin
    Hallittava Layer 3 -teollisuuskytkin
    Cisco IE-4000-16T4G-E

    Cisco Industrial Ethernet 4000 Series - Kytkin -
    • 20 LAN
    • 4 Fiber, SFP
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Pyydä tarjous
  27. Cisco IE-2000-4TS-B Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-4TS-B

    Cisco Industrial Ethernet 2000 Series - Kytkin -
    • 4 LAN
    • 2 Fiber, SFP
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Alkaen
    768,00 €
  28. Cisco IE-2000-4T-B Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-4T-B

    Cisco Industrial Ethernet 2000 Series - Kytkin -
    • 6 LAN
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Alkaen
    768,00 €
  29. Cisco IE-2000-16TC-G-N Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-16TC-G-N

    Cisco Industrial Ethernet 2000 Series - Kytkin -
    • 18 LAN
    • 4 Fiber, SFP
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Alkaen
    2 369,00 €
  30. Cisco IE-4000-8GT4G-E Hallittava Layer 3 -teollisuuskytkin
    Hallittava Layer 3 -teollisuuskytkin
    Cisco IE-4000-8GT4G-E

    Cisco Industrial Ethernet 4000 Series - Kytkin -
    • 12 LAN
    • 4 Fiber, SFP
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Pyydä tarjous
  31. Cisco IE-2000-8TC-G-B Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-8TC-G-B

    Cisco Industrial Ethernet 2000 Series - Kytkin -
    • 10 LAN
    • 2 Fiber, SFP
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Alkaen
    1 124,00 €
  32. Cisco IE-2000-4T-L Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-4T-L

    Cisco Industrial Ethernet 2000 Series - Kytkin -
    • 6 LAN
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Alkaen
    590,00 €
  33. Cisco IE-2000-16PTC-G-E PoE-teollisuuskytkin
    PoE-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-16PTC-G-E

    Cisco Industrial Ethernet 2000 Series - Kytkin -
    • 2 LAN
    • 2 Fiber, SFP
    • 16 PoE, 802.3at 30W
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Alkaen
    2 369,00 €
  34. Cisco IE-2000-4T-G-B Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-4T-G-B

    Cisco Industrial Ethernet 2000 Series - Kytkin -
    • 6 LAN
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Alkaen
    827,00 €
  35. Cisco IE-4000-8GT8GP4G-E PoE-teollisuuskytkin
    PoE-teollisuuskytkin
    Cisco IE-4000-8GT8GP4G-E

    Cisco Industrial Ethernet 4000 Series - Kytkin -
    • 12 LAN
    • 4 Fiber, SFP
    • 8 PoE, 802.3at 30W
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Pyydä tarjous
  36. Cisco IE-2000-16TC-G-L Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-16TC-G-L

    Cisco Industrial Ethernet 2000 Series - Kytkin -
    • 18 LAN
    • 4 Fiber, SFP
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Alkaen
    1 539,00 €
  37. Cisco IE-4000-4S8P4G-E PoE-teollisuuskytkin
    PoE-teollisuuskytkin
    Cisco IE-4000-4S8P4G-E

    Cisco Industrial Ethernet 4000 Series - Kytkin -
    • 4 LAN
    • 8 Fiber, SFP
    • 8 PoE, 802.3at 30W
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Pyydä tarjous
  38. Cisco IE-2000-8TC-B Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-8TC-B

    Switch/IE 8 10/100 2 FE SFP+2 T/SFP FE
    • 10 LAN
    • 2 Fiber, SFP
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Alkaen
    1 005,00 €
  39. Cisco IE-2000-16TC-B Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-16TC-B

    Cisco Industrial Ethernet 2000 Series - Kytkin -
    • 18 LAN
    • 4 Fiber, SFP
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Alkaen
    1 598,00 €
  40. Cisco IE-2000-16PTC-G-NX PoE-teollisuuskytkin
    PoE-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-16PTC-G-NX

    Cisco Industrial Ethernet 2000 Series - Kytkin -
    • 2 LAN
    • 2 Fiber, SFP
    • 16 PoE, 802.3at 30W
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Alkaen
    2 902,00 €
  41. Cisco IE-2000-16TC-L Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-16TC-L

    Cisco Industrial Ethernet 2000 Series - Kytkin -
    • 18 LAN
    • 4 Fiber, SFP
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Alkaen
    1 420,00 €
  42. Cisco IE-3000-8TC-E Hallittava Layer 3 -teollisuuskytkin
    Hallittava Layer 3 -teollisuuskytkin
    Cisco IE-3000-8TC-E

    Cisco Industrial Ethernet 3000 Series - Kytkin -
    • 10 LAN
    • 2 Fiber, SFP
    • IP20, käyttölämpötila -40...60 °C
    Pyydä tarjous
  43. Cisco IE-4000-8S4G-E Hallittava Layer 3 -teollisuuskytkin
    Hallittava Layer 3 -teollisuuskytkin
    Cisco IE-4000-8S4G-E

    Cisco Industrial Ethernet 4000 Series - Kytkin -
    • 4 LAN
    • 12 Fiber, SFP
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Pyydä tarjous
  44. Cisco IE-3000-4TC-E Hallittava Layer 3 -teollisuuskytkin
    Hallittava Layer 3 -teollisuuskytkin
    Cisco IE-3000-4TC-E

    Cisco Industrial Ethernet 3000 Series - Kytkin -
    • 6 LAN
    • 2 Fiber, SFP
    • IP20, käyttölämpötila -40...60 °C
    Pyydä tarjous
  45. Cisco IE-4000-4T4P4G-E PoE-teollisuuskytkin
    PoE-teollisuuskytkin
    Cisco IE-4000-4T4P4G-E

    IE 4000 4 x RJ45 10/100M, 4 x PoE 10/100M, 4 x 1G
    • 8 LAN
    • 4 Fiber, SFP
    • 4 PoE, 802.3at 30W
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Pyydä tarjous
  46. Cisco IE-2000-8TC-G-N Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Cisco IE-2000-8TC-G-N

    Cisco Industrial Ethernet 2000 Series - Kytkin -
    • 10 LAN
    • 2 Fiber, SFP
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Alkaen
    1 539,00 €
  47. Cisco IE-4000-4GC4GP4G-E PoE-teollisuuskytkin
    PoE-teollisuuskytkin
    Cisco IE-4000-4GC4GP4G-E

    Cisco Industrial Ethernet 4000 Series - Kytkin -
    • 8 LAN
    • 8 Fiber, SFP
    • 4 PoE, 802.3at 30W
    • IP30, käyttölämpötila -40...60 °C
    Pyydä tarjous
  48. Cisco IE-1000-4T1T-LM Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Hallittava Ethernet-teollisuuskytkin
    Cisco IE-1000-4T1T-LM

    Cisco Industrial Ethernet 1000 Series - Kytkin -
    • 5 LAN
    • IP30, käyttölämpötila -20...60 °C
    Alkaen
    385,00 €
Näytä Taulukko Luettelo

Tuotteet 1-48 / 923

Sivu
/ sivu
Aseta laskeva suunta
© 2020  Elkome Oy