Advantech EKI-7708E-4FPI-AE


PoE-teollisuuskytkin

Advantech EKI-7708E-4FPI-AE
4FE+4SFP with POE wide temp
760,00 €
EKI-7708E-4FPI-AE PoE-teollisuuskytkin
EKI-7708E-4FPI-AE
Advantech
https://shop.elkome.com/pub/media/catalog/product/e/k/eki-7708e-4fp-ae_1.png
Advantech EKI-7708E-4FPI-AE 4FE+4SFP with POE wide temp
760,00 €
Piilota tuoteoptiot

Valitse tuoteoptiot

Advantech EKI-7708E-4FP/4FPI on PoE-kytkin, jossa on 4× Fast Ethernet IEEE 802.3 af/at PoE + 4× SFP (mini-GBIC) -portit. PoE-porteista saadaan ulos suurikulutuksisten PD (Power Device) -laitteiden vaatimuksiin riittävä teho maks. 30 W/portti.
Siihen sulautettu Advantech IXM -toiminto nopeuttaa käyttöönottoa ja säästää huomattavasti suunnitteluaikaa ja -kustannuksia. EKI-7708E sarja tukee myös NMS:ää, mikä helpottaa verkonhallintaa ja vikojen ehkäisyä. EKI-7708E-sarja varmistaa verkon vakautta X-Ring Pro -ominaisuutensa ultranopeilla palautumisajoilla; alle 20 ms.
NEMA TS2 -luokiteltu kytkin on ideaalinen ratkaisu käytettäväksi liikennesovelluksissa ja lisäksi se on menestyksellä läpäissyt Eurooppalaisen rautatiestandardin EN50121-4 emissiovaatimukset sijoitettavaksi rautatiealueille ja radanvarsille.

EKI-7708E-4FP: käyttölämpötila-alue -10...+60 °C.
EKI-7708E-4FPI: käyttölämpötila-alue -40...+75 °C.
Lisätietoja
Tuotetiedot
Tuotteen tyyppi PoE-teollisuuskytkin
Valmistaja Advantech
Tuotesarja EKI
Tuotekoodi EKI-7708E-4FPI-AE
Paino (kg) 1.3

Tekniset
Hallittava Kyllä
Nopeus (Mbit/s) 1000
Käyttöjännite, alin DC (V) 46
Käyttöjännite, ylin DC (V) 57

Liitännät
Kuituliityntä (kpl) 4
PoE-liittimet 4
PoE standardi 802.3af 15.4W
Kuituliityntöjen tyyppi SFP
Kuidun tyyppi Multimode, Singlemode

Ympäristö
Min. käyttölämpötila (°C) -40
Maks. käyttölämpötila (°C) 75
Kotelointiluokka IP 30

Muut
Asennustapa Din-kiskoon, Seinälle
Lähetä kysymys/tarjouspyyntö tai ilmoita virheestä tuotetiedoissa
Lähetä kysymys/tarjouspyyntö tai ilmoita virheestä tuotetiedoissa

© 2022  Elkome Oy