Advantech EKI-2741SX-BE


Ethernet-mediamuunnin

Advantech EKI-2741SX-BE
Giga Ethernet to 1000Base-SX Fiber Converter
260,00 €
EKI-2741SX-BE Ethernet-mediamuunnin
EKI-2741SX-BE
Advantech
https://shop.elkome.com/pub/media/catalog/product/e/k/eki-2741sx_b.jpg
Advantech EKI-2741SX-BE Giga Ethernet to 1000Base-SX Fiber Converter
260,00 €

Toimitusaika:
Kysy asiakaspalvelusta Letter - Ask more

Advantech EKI-2741SX on teollisuuden verkkojärjestelmiin suunniteltu Ethernet-kuitumuunnin. Laitteessa on Gigabit RJ45 Ethernet-liitäntä, joka muunnetaan 1000Base-SX (Multi-Mode SC) -tyypin kuituliitännäksi. EKI-2741SX -muuntimessa on kahdennettu 12...48 Vdc virransyöttö ja sen käyttölämpötila-alue on -10...+60 °C.
Lisätietoja
Tuotetiedot
Tuotteen tyyppi Ethernet-mediamuunnin
Valmistaja Advantech
Tuotesarja EKI
Tuotekoodi EKI-2741SX-BE
Paino (kg) 0.7

Tekniset
Nopeus (Mbit/s) 1000
Käyttöjännite, alin DC (V) 12
Käyttöjännite, ylin DC (V) 48

Liitännät
Kuituliityntä (kpl) 1
Kuituliityntöjen tyyppi SC
Kuidun tyyppi Multimode

Ympäristö
Min. käyttölämpötila (°C) -10
Maks. käyttölämpötila (°C) 60
Kotelointiluokka IP 30

Muut
Toimitusaika Kysy asiakaspalvelusta
Asennustapa Din-kiskoon, Seinälle
Lähetä kysymys/tarjouspyyntö tai ilmoita virheestä tuotetiedoissa
Lähetä kysymys/tarjouspyyntö tai ilmoita virheestä tuotetiedoissa

© 2021  Elkome Oy